środa, Listopad 14

Moc Serca

Jak słuchacie Arona to wiecie jak ważne jest aby uruchomić spojrzenie na świat poprzez Serce a nie umysł, który jest w wielu przypadkach zainfekowany przez rożne programy.
Chciałbym dziś zapoznać was z nauka na temat roli serca według Gregg Braden, a jego wiedza na ten temat pochodzi z HearthMath Institute.
Ważne jest aby uświadomić sobie ze serce nie tylko pompuje krew ale także posiada własną inteligencje, która nazywa się    neuro-inteligencja, a nasz świat jest zbudowany z elektrycznych i magnetycznych pol  energii i aby komunikować się z nimi musimy znać  niewerbalny język.
Obecnie wiadomo ze serce wysyła elektryczny sygnał do mózgu, a mózg uruchamia chemie która jest w ciele. Jeśli jesteśmy w stanie doświadczyć coś co nazywa się koherencją (spójność) czyli stan mierzony jako 0.10 Hz (0.10 cykli na sekundę), jest to  optymalny stan dla  wyjścia sygnału z serca do mózgu .
Wtedy  mózg uwalnia chemie, która leczy nasze ciało, wzmacnia system odpornościowy, uwalnia hormony przeciwko starzeniu się.

Co jest niesamowite to aby to wszytko wyzwolić wystarczy tylko 3 minuty koherencji.

Jak go osiągnąć? Poprzez wyzwolenie w nas uczuć takich jak:

  1. uznanie – w sensie docenienie czegoś i wdzięczność za to
  2. oraz współczucie połączone z troska o innych

Zachęcam wszystkich do poświecenia tych 3 minut dziennie aby osiągnąć harmonie pomiędzy sercem a mózgiem.

Wypowiedz Gregga na ten temat

(napisy polskie trzeba wlaczyc)

Film z HeartMath Institute

(napisy wbudowane)

Strona Gregga
http://www.greggbraden.com/
Źródło:
1. Gregg Braden
2. HearthMath Institute


Dodaj komentarz

Inline
Inline